Jauni logi skaistai pasaulei un siltam mājoklim

 • Tehnoloģiski pareiza logu uzstādīšana
 • 5 gadu garantija
 • Profesionalitāte
Klienti visāLATVIJĀ
 • Individuāla attieksme
 • Garantijas
 • Profesionalitāte
25155201 info@labologuagentura.lv

Noderīgi

26. aprīlis, 2021

Logu maiņa – brīdis, kad jāpadomā arī par aizsardzību pret zagļiem

drosi logi

Pretuzlaušanas furnitūra, laminēts stiklojums, droši rokturi – kā padarīt jaunus logus drošus pret ielaušanos!

Plānojot logu nomaiņu, visbiežāk tiek apsvērtas pamatfunkcijas – logam jāienes telpā pietiekams apgaismojums, jābūt atveramam, jānodrošina gaisa apmaiņa, kā arī jāatbilst noteiktām dizaina prasībām. Paradoksāli, ka tieši šīs minētās lietas nereti arī padara logus par visvājāko ēkas posmu – caur logu ir samērā viegli ielauzties.  Stiklu var izsist, prasmīgs garnadzis ātri var atlauzt standarta  loga vērtni . Īpaši neomulīgi to apzināties, ja dzīvo privātmājā vai pirmā stāva dzīvoklī.  Tādēļ, izvēloties logus, obligāti jāpadomā arī par tādiem papildu drošības pasākumiem kā logu pretuzlaušanas furnitūra.

Kā jaunos logus padarīt drošākus pret ielaušanos?

Logi, kuri aprīkoti ar izturīgu un zagļu drošu furnitūru, vizuāli no parastajiem logiem neatšķiras. Taču rūpīgāk papētot, varēs ieraudzīt vairākas īpašas detaļas, kas palīdz novērst ielaušanos Tavā mājoklī:

 1. Īpaši veidotas furnitūras detaļas jeb droša pretuzlaušanas furnitūra.

Pretuzlaušanas furnitūras fiksēšanās tapiņa ir sēnes formā. Logu aizverot, tapiņas izvirzītā daļa tiek nofiksēta ar atbilstošu nosedzošu pretplāksni un nav izceļama ar vienkāršu instrumentu (laužņa, skrūvgrieža) palīdzību. Atkarībā no drošības klases mainās šādu fiksēšanās vietu skaits logā.

 1. Standartiem atbilstoša drošības klase un tai atbilstoša komplektācija.

RC1, RC2 drošības klases pretuzlaušanas komplektācijā ir iekļauta arī preizurbšanas plāksne pretī rokturim, kā arī Secustic sistēmas rokturis, kas apgrūtinās loga atvēršanu no ārpuses.

RC (RC = resistance class) ir standartos DIN EN 1627 definētas pretestības klases. Tās nosaka, kā norādītās drošības klases logs spēj izturēt zagļa ķermeņa spēku, kā arī manipulācijas ar vienkāršiem darbarīkiem (skrūvgriezis, plakanknaibles) noteiktu laika brīdi. Jo augstāka klase, jo sarežģītāku iedarbību ilgāku laiku spēj izturēt logs.

Jāņem vērā, ka logi, kas daļēji vai pilnīgi atstāti vēdināšanas režīmā, nekad nebūs droši pret ielaušanos. Tieši tāpēc RC1 un augstākas drošības klases logiem ar pretuzlaušanas furnitūru nav iespējama mikrovēdināšanas pozīcija.

 1. Stiklojuma aizsardzība pret izsišanu.

Lai stiklu nebūtu tik viegli sasist, izmanto speciālu laminētu stiklu – tas  sastāv no diviem vai vairākiem stikliem, starp kuriem ir plēve. Drošības līmenis ir atkarīgs no stiklu un tos savienojošās plēves biezuma. Šāds stikls ieteicams arī pašu drošībai, jo pasargās no savainošanās, piemēram, bērnam ieskrienot stiklā.  Drošiem logiem ieteicamā laminēto stiklu klase ir P2A vai vislabāk P4A.

 1. Drošāks logu rokturis.

Rokturis ar pogu vai atslēgu – gadījumā, ja stikls tomēr ir izsists, apgrūtinās roktura pagriešanu caur radušos caurumu.

Drošības uzlabošana jau  iemontētiem pakešlogiem.

Ja logu uzstādīšanas laikā neesi pievērsis uzmanību logu drošībai, bet vēlreiz tos mainīt tuvākajā laikā neplāno, tad  ir vairāki veidi, kā pasargāt sevi no zagļiem.

 1. DEFAS – logu sargs

Vienkāršākais risinājums ir izmantot DEFAS drošības slēdžus. Tā ir kompakta iekārta, kas derēs gan logiem, gan balkona durvīm un pasargās tos no uzlaušanas (loga vērtnes atspiešanas vaļā) ar laužņa palīdzību. Šie drošības slēdži ir neticami izturīgi – viens slēdzis var izturēt pat 1800 kg lielu spiedienu. Visefektīvāk ir izvietot četrus drošības slēdžus – uz visiem loga vai balkona durvju stūriem, padarot logu pat par 3 reizēm izturīgāku pret atlaušanu.  Jāņem gan vērā , ka Tev būs nepieciešama vismaz 3cm brīva rāmja daļa, lai varētu pielikt šādu drošības slēdzi.

Ja svarīga ir ne tikai drošība, bet arī loga dizains, tevi iepriecinās ziņa, ka DEFAS  logu slēdži ir pieejami ne tikai balti, bet arī dažādās krāsās, tādējādi tos iespējams pieskaņot pie mājokļa. Slēdži pieejami gan dzelteni, gan gaiši brūni, tumši brūni vai pelēki.

 1. Logu pretizsišanas plēve

Jau gatavam logam var uzlīmēt speciālu drošības plēvi. Atkarībā no biezuma, tā var pasargāt no stiklu izsišanas dažāda spēka iedarbības rezultātā.

 1. Loga standarta furnitūras maiņa pret drošu pretuzlaušanas.

 Lai padarītu sev dzīvi ērtāku un ikdienā nebūtu jāveic DEFAS slēdžu virināšana, iespējams standarta veida logu furnitūru pilnībā nomainīt uz drošu pretuzlaušanas variantu.  Salīdzinot ar DEFAS uzstādīšanu, tas gan būs dārgāk.

Vai iespējams veikt logu drošības paaugstināšanu pašiem?

Lai uzstādīt logu sargu –DEFAS, vajadzīga vien prasme apieties ar urbi un vēlēšanās, tomēr loga pilnu vai daļēju furnitūras maiņu labāk uzticēt profesionāļiem.  Procesā ir daudzas nianses, kuras pārzinot var jauno pfurnitūru saregulēt drošai un pilnvērtīgai lietošanai. Savukārt, ja uzstādītā pretuzlaušanas furnitūra nav korekti izvēlēta vai uzstādīta – tā nebūs efektīva.

 

8 aprīlis, 2021
Vajadzīgais veiksmīgai sadarbībai / Montāžas darbi.
raso logi
10 marts, 2021
Kāpēc raso logi?
 • Individuāla attieksme
 • Garantijas
 • Profesionalitāte
25155201 info@labologuagentura.lv