Jauni logi skaistai pasaulei un siltam mājoklim

 • Tehnoloģiski pareiza logu uzstādīšana
 • 5 gadu garantija
 • Profesionalitāte
Klienti visāLATVIJĀ
 • Individuāla attieksme
 • Garantijas
 • Profesionalitāte
25155201 info@labologuagentura.lv

Logu noformējums – interjera nepieciešamība vai modes lieta

22. septembris, 2011

Logu_noformjuma_izvle_Labo_logu_aentra

 

Logu noformējuma veidu skaits ir pieaudzis ģeometriskā progresijā. Plānie dienas aizkari, vakara aizkari, romiešu, rullējamās vai horizontālās žalūzijas – izvēle ir plaša un kļūst aizvien plašāka. Kā atrast piemērotāko risinājumu loga noformējumam, neizjaucot kopējo interjera ritmu?


Logi ir ēkas acis. Katra ēka ir ieturēta noteiktā stilā, kas atbilst tās iedzīvotāja gaumei. Loga noformējums – greznāks vai atturīgāks – pārsvarā tiek pieskaņots telpas interjeram, tādēļ vairums cilvēku, izvēloties loga noformējumu, koncentrējas uz tā saskaņošanu ar telpu.

Logs ir daļa no interjera, kuru redz arī garāmgājēji, tādēļ, veidojot iekārtojumu, vajadzētu pievērst uzmanību logu izskatam gan noformējuma, gan loga kvalitātes ziņā.

Mūsdienās pieejami dažādi logu veidi gan formu, gan krāsu variācijās, tādēļ klientiem ir iespēja izvēlēties atbilstošāko risinājumu arī ārpus vispārpieņemtajiem standartiem.

Loga formas variācijas attīstījās gotikas periodā, savukārt logu noformējums savu slavas gājienu uzsāka baroka laikā, kad katrs interjera elements tika maksimāli izgreznots, tādējādi paužot apkārtējiem savu tēlu un savas mājas vērtību.

Ēkas interjers grima zīda, zelta un brokāta audumu vālos, un logi tika rotāti ar smagnējiem bieza auduma aizkariem, dažādu veidu pušķiem un izšuvumiem. Šī perioda ēkām ir raksturīgi apjomīgi logi. Logu izmēra un skaita ziņā šīs ēkas kardināli atšķiras no agrāko periodu arhitektūras paraugiem. Arhitektūras kanona dominējošā forma bija arka, tādēļ arī logu formas variēja no neliela līdz milzu izmēra arkām.

Mūsdienās logu noformējums tiek veidots ne tikai funkcionāli izmantojams, bet arī atbilstošs interjera kopējam stilam,logu formai un krāsai. Ieturēt vienotu stilu izdodas visai reti, jo funkcionālāki ir eklektiski stilu un noformējuma veidu sajaukumi. Eklektika interjeram piešķir individualitāti un arī izskatās interesantāk nekā vienots stils.

Atbilstoši logu formām ir pieejamas dažādu veidu karnīzes – gan liektas, gan taisnas. Arī aizkaru stiprinājumi un karnīžu uzgaļi ļauj veidot dažādus stila risinājumus.

Ja logu noformēšanai paredzēts iegādāties aizkarus, jāapskata daži aspekti to izvēlē:

 • auduma biezums un krāsa;
 • aizkaru garums;
 • aizkaru forma;
 • aizkaru izkārtojums aizvērtā un atvērtā veidā
 • u. c.

Gariem aizkariem var ļaut brīvi krist līdz grīdai vai ērti izkārtoties uz platas palodzes, veidojot savdabīgu auduma kritumu. Tie vizuāli paaugstinās telpu. Savukārt īsi aizkari var telpu vizuāli paplašināt horizontālā virzienā.

Arī žalūziju piedāvājuma klāsts ir paplašinājies un turpina pieaugt. Loga noformēšanai iespējams izvēlēties ne tikai horizontālās un vertikālās žalūzijas, bet arī rullējamās un romiešu žalūzijas. Pieejami dažādi materiāli un plaša krāsu gamma.

Katram logu noformējuma veidam ir gan savi plusi, gan mīnusi, tādēļ svarīgākais – atrast piemērotu risinājumu ne tikai labam izskatam un kopējam interjeram, bet arī atbilstībai telpas funkcionālajam lietojumam. Nebūtu taču prātīgi pie garāžas plastikāta loga stiprināt biezus aizkarus, ja ērtāk un funkcionālāk izmantojamas žalūzijas.

Logu noformējums redzams arī cilvēkiem no ielas, tādēļ sniedz priekšstatu par mājas vai dzīvokļa iemītniekiem. Aizkariem un rullējamajām žalūzijām vienmēr jābūt tīrām, žalūzijām – nebojātām.

Logu apkope ir neatņemama skaista interjera sastāvdaļa. Pie netīra loga neviens dekors neizskatīsies labi.

Lai uzlabotu loga vispārējo izskatu, dažkārt nepietiek tikai ar noformējuma izvēli. Ja nepieciešams nomainīt logu, tad labāk to darīt bez kavēšanās. Tā var ietaupīt līdzekļus telpas apkurei, un loga noformējums izskatīsies daudz labāk. Logu montēšana vairs neaizņem daudz laika, un profesionāli speciālisti pēc jaunu logu uzstādīšanas izveidos arī skaistas logu ailes.

Gatavas konstrukcijas Labo Logu Aģentūrā
24 novembris, 2021
Gatavie logi noliktavā
22 jūnijs, 2021
Sveiciens Jāņos!
 • Individuāla attieksme
 • Garantijas
 • Profesionalitāte
25155201 info@labologuagentura.lv