Iesaki mūs draugiem

Ārdurvis

Durvis
Drukāt
PDF

Kā izvēlēties atbilstošas durvis?

Durvis var tikt izgatavotas no dažādiem materiāliem.  Gan metāla, gan plastikāta durvis var nodrošināt visdažādāko prasību izpildi.
Lai noskaidrotu, kādas durvis ir vispiemērotākās, nepieciešams pārdomāt sekojošus jautājumus:

  • Cik būtiska ir siltuma un skaņas izolācijas spēja?
  • Vai durvis atradīsies saskarē ar ārējo vidi?
  • Cik liela ievērībai jāpievērš durvju drošībai pret garnadžiem?
  • Vai durvis paredzētas intensīvai, vai retai/sezonālai lietošanai?
  • Vai būtisks ir durvju vēršanās virziens – uz iekšu/āru?
  • Vai dizainam ir būtiska nozīme?
  • Vai durvīs nepieciešams stiklojums?
Zinot atbildes uz šiem jautājumiem, varēsim palīdzēt izvēlēties atbilstošāko. 
Mēs uzskatām, ka labi logi un durvis ir tie, par kuriem aizmirst pēc to iegādes – respektīvi – tie sniedz gaidīto rezultātu un par tiem vairs nav jādomā.

Ārdurvis un durvis dzīvokļiem.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kuru noteikti jāapzinās pirms durvju iegādes, ir atšķirība starp ārdurvīm, kas nošķir dzīvokli no kāpņu telpas un ārdurvīm, kas pasargā mājokli no ārējo laika apstākļu iedarbības.

Dzīvokļu ārdurvīm, kas nav pakļautas ārējo apstākļu ietekmei, visbūtiskākais ir to drošība jeb aizsardzība pret ielaušanos. Tik pat nozīmīga ir arī skaņas izolācija, lai notiekošais kāpņu telpā netraucētu mieru dzīvoklī.
Savukārt ārdurvīm, kas ir saskarsmē ar āra apstākļiem, papildus iepriekš minētajam, būtiska ir arī siltuma izolācija un durvju apdares mehāniskā izturība attiecība uz saules starojumu, nokrišņu ietekmi un temperatūras svārstībām. 

Plastikāta durvis vai metāla?

PVC durvis iespējams izgatavot gan kā kārtīgas un ilgmūžīgas, lielām slodzēm paredzētas ārdurvis, gan vienkāršas, logam līdzīgas un daudz lētākas. Dizaina iespējas ir plašas. Durvis var sadalīt atsevišķās daļās un pēc izvēles tajās ievietot gan stikla paketi, gan necaurspīdīgu paneli. Stikla paketi iespējams dekorēt ar līmējamām vai starp stikliem ievietotām dekoratīvām līstēm. Stiklu varam piedāvāt gan necaurredzamu, bet gaismu caurlaidošu, gan dekoratīvu, gan ar atstarojošām īpašībām un tonētu. Iespējami dažādi rokturu veidi.

Metāla durvīm iespējams izturīgs pulverkrāsojums jebkurā krāsā pēc RAL krāsu kataloga. Tāpat patīkamu iespaidu rada dzīvokļiem domātais dizaina risinājums ar dekoratīviem paneļiem ar koka tekstūru. Ārdurvīm iespējams mitrumizturīgs panelis ar dažādu dekoratīvu frēzējumu veidiem. Iespējams arī stiklojums - parasti kā durvju virsgaisma vai sāngaisma, Slēdzeņu izvēle ir liela – sākot no pavisam vienkāršām, līdz sarežģītiem daudzstieņu zirnekļiem. Cenas atkarīgas no slēdzenes drošības pakāpes – sākot no desmit līdz simtiem eiro.

Plastikāta durvis - plašāks ieskats mūsu piedāvājumā.

PVC_durvis