Iesaki mūs draugiem

PVH logi un ekoloģija
Drukāt
PDF

PVC logi iekarojuši pārliecinošu vietu Latvijas tirgū. Tie ir ērti montējami, hermētiski, viegli kopjami un pateicīgi ekspluatācijā. Tomēr cilvēkus nereti interesē jautājums, vai tie ir ekoloģiski un ar laiku nenodara kaitējumu mājokļa iemītniekiem.

PVH logi ir hermētiski, izturīgi un viegli kopjami.

Jāteic, ka arī Rietumeiropas valstīs plastikāta logi ir ļoti populāri. Tie visnotaļ sekmīgi konkurē ar dabiskā materiāla — koka — profiliem. Daudzās pilsētās PVH logus var redzēt gan privātajās, gan sabiedriskajās celtnēs. Ņemot vērā, ka rietumvalstu iedzīvotāji ļoti rūpīgi seko ekoloģijas jautājumiem, varam secināt, ka PVH ir uzticams un drošs materiāls.

Ražošanas process

PVH izejviela pirmām kārtām ir nātrija hlorīds (ko pazīstam kā parasto vārāmo sāli). Elektrolīze to atbrīvo no gāzveida hlora. Bez tā PVH ražošanas procesā izmanto arī naftu un gāzi — dabas materiālus, no kā tehnoloģiskajā procesā iegūst gāzveida etilēnu. Izmanto arī modifikatorus un pigmentus. Pēc vairākām ķīmiskām reakcijām izveidojas PVH — balts pulveris, kas ir absolūti nekaitīgs cilvēka veselībai. Turklāt tehnoloģiskais process noris atbilstīgi drošības prasībām.

Ražošanas metodes un ķīmiskā sastāva dēļ PVH piemīt ilgmūžība, izturība pret laika apstākļiem un triecieniem, kā arī noturība dažādos klimatiskajos apstākļos. PVH nav speciāli jākopj. Materiāls ir samērā izturīgs pret uguni un pats nevar aizdegties.

Stabilizatori

Te gan jāteic, ka viens pats PVH bez stabilizatoriem un pildvielām profila izgatavošanai nav derīgs. Samērā populārs stabilizators ir svins, kas uz ilgu laiku nodrošina materiāla izturību pret saules stariem un karstumu. Jāpiebilst, ka loga lietotājam nav jābaidās no tiešas saskares ar svinu, jo tā vienkārši nav iespējama. Profilā svins ir tāpat kā, piemēram, kristāla traukos.

PVH profilu ražošanā izmanto arī bezsvina stabilizatorus uz kalcija un cinka bāzes. No šāda plastikāta ražoti logi atbilst ES prasībām, saskaņā ar kurām PVH profilu ražotājiem būtiski jāsamazina svina savienojumu izmantošana.

Dažādi lietošanas veidi

Ciets PVH nesatur plastifikatorus. Tā ir ķīmiski inerta viela, ko lieto ne tikai logu profilos. PVH pielietojums ir plašs: mēbeles; autotransports; elektrotehnika; iesaiņojums; celtniecība u.c. Medicīnā no PVH izgatavo traukus, kuros glabā donoru asinis un plazmu.

Energoefektivitāte un skaņas izolācija

Mūsdienās arvien vairāk mājokļu īpašnieku seko līdzi energoefektivitātei. Siltuma ekonomijas iespējas jau ir iestrādātas PVH konstrukcijā, kam ir zems siltumvadības koeficients. Kā zināms, PVH logiem ir vairākkameru profili, hermētiskas stikla paketes, blīvējumi utt. Tas nodrošina siltuma saglabāšanu. Prakse ir parādījusi, ka, nomainot vecos logus pret jauniem, būtiski samazinās telpu siltuma zudumi.

Ne mazāk svarīgas ir PVH profilu skaņas slāpēšanas īpašības. Šie profili pasargā no ielas trokšņiem un arī putekļiem. Jāatzīmē arī, ka PVH logu kvalitāti nespēj ietekmēt laika apstākļi, turklāt minētie profili ir samērā ugunsdroši un ilgi kalpo. Speciālisti teic, ka plastikāta logu mūžs mērāms vairākos gadu desmitos. PVH logus Eiropā rekomendē ne tikai mājokļiem, bet arī medicīnas iestādēm, skolām un bērnudārziem.

Konstrukcijas

PVH logu profilu kopējā konstrukcija īpaši neatšķiras no koka logu rāmjiem. Tomēr zināmas atšķirības pastāv. PVH profilu ražošanā izmanto daudzkameru plastikāta profilus. Lai atrisinātu dažādus tehniskos un arhitektoniskos uzdevumus, logu ražotāji piedāvā plašu detaļu spektru. Līdz ar to ir iespējams komplektēt dažādu izmēru un formu elementus.

Ingūna APERĀNE

Raksta adrese:

http://www.majalv.eu/main.php?lang=lv&p=1&n=461&a=805