13

LLA atbalstītajiem Madonas florbolistiem — zelts
Drukāt
PDF

Florbola komandaSestajā aprīlī, aizvadot nozīmīgāko spēli savas pastāvēšanas vēsturē, Madonas florbola komanda ar „Labo logu aģentūras” atbalstu grūtā cīņā savu līdzjutēju klātbūtnē Madonas sporta centrā izcīnīja zelta medaļas Latvijas florbola čempionāta 1. līgā.

Kaut gan ceļazīme uz virslīgu jau bija nodrošināta pēc uzvaras pusfinālā pār SK „Babīte”, sezonas svarīgākā spēle par zeltu vēl bija priekšā. Pretiniekos madoniešiem bija labi iepazītā, Kocēnos bāzētā komanda „Rubene 1”, ar kuru Madonas florbolistiem jau iepriekšējās sezonās ir bijušas ļoti sīvas cīņas.

Sezonas gaitā rubenieši bija nostiprinājuši komandas sastāvu ar vairākiem virslīgas spēlētājiem, tādēļ „Rubenes 1” nokļūšana finālā neizraisīja lielu izbrīnu — finālā madoniešiem pretī stājās spēkos līdzvērtīgs pretinieks. To apliecināja arī spēlēs gaita. Lai gan sākumā nevienai komandai neizdevās gūt vārtus, pirmā perioda otrajā pusē pēc divām rupjām mājinieku kļūdām „Rubene 1” izvirzījās vadībā ar 0:2.

Otrā perioda sākumā pieredzējušais spēlētājs Andrejs Cvetkovs vārtu starpību samazināja, taču perioda turpinājums atkal bija veiksmīgāks viesiem, kas spēja izmantot skaitliskā vairākuma sniegtās priekšrocības, kā arī gūt vēl vienus vārtus otrās trešdaļas pēdējā minūtē. Atlikušajās 20 spēles pamatlaika minūtēs madoniešiem bija jāpaveic ļoti grūts uzdevums — jāatgūst trīs vārti pret komandu, kas līdz šim ir ļoti veiksmīgi darbojusies savā aizsardzības zonā.

Trenerim atrodot pareizos motivējošos vārdus, kā arī trešajai jeb leģionāru maiņai uzņemoties iniciatīvu, tas arī izdevās. Jau trešdaļas sākumā atkal precīzs bija Andrejs Cvetkovs, drīz pēc tam ar vārtu guvumu izcēlās arī viņa maiņas partneris Sergejs Aleksandrovs. Turklāt rubenieši sarežģīja sev dzīvi ar diviem nelaikā nopelnītiem noraidījumiem, kas FK „Madona” florbolistiem ļāva pusotru minūti aizvadīt ar divu vīru pārsvaru.

Leģionāru maiņa (Igors Kalnačs un Aleksandrs Grehovs) šo iespēju izmantoja, vispirms izlīdzinot rezultātu un pēc tam pirmo reizi spēles laikā vadībā izvirzot madoniešus. Par spīti rubeniešu centieniem spēli glābt, Madonas florbolisti vadības grožus pretiniekam vairs neatdeva. Spēles galīgajam rezultātam 7:4 punktu ar diviem precīziem metieniem pielika Aleksandrs Grehovs (viņš tika atzīts par labāko šajā finālspēlē) un Rihards Dainis.

Pēc finālsvilpes abām komandām uzgavilēja aptuveni 300 cilvēku lielais skatītāju pulks. No Madonas florbolistu veiktās gaisā mešanas neizvairījās nedz treneris Andris Malkavs, kas ar komandu strādā jau otro sezonu un ir spējis to ievest virslīgā, nedz biedrības FK „Madona” valdes priekšsēdētājs Andrejs Levis. Medaļas un kausu komandām pasniedza Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kurš apliecināja, ka pašvaldība ir gatava arī turpmāk atbalstīt florbola attīstību novadā.

Šī sezona Madonas florbolistiem noteikti paliks atmiņā ar daudziem pozitīviem mirkļiem. Cīnoties bez zaudējumiem Latvijas florbola čempionāta 1. līgā un kopumā čempionāta laikā pretiniekiem zaudējot tikai vienu punktu, Madonas florbola komanda izcīnīja čempionāta zeltu, kā arī tiesības nākamajā sezonā pārstāvēt novadu čempionāta virslīgā. Trenera Andra Malkava vadībā, kurš šosezon tika pie zelta gan kā treneris, gan kā spēlētājs (Cēsu „Lekrings” rindās izcīnīts Latvijas čempiona tituls), komanda rādīja saturīgu spēli, un to visas sezonas gaitā novērtēja arī skatītāji, kuru skaits tribīnēs pārsniedza vairākus simtus, kas Latvijas florbolā ir labs rādītājs. Kopumā jāizceļ gan visas komandas, gan atsevišķu spēlētāju individuālais sniegums.

Pirmās līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta otrajā ailītē rodams Andreja Cvetkova vārds (43 vārti un 23 rezultatīvas piespēles) — viņš daudzos izšķirošos brīžos palīdzēja komandai lauzt spēles gaitu un izcīnīt svarīgas uzvaras. Septītais rezultatīvākais čempionātā bija Mārtiņš Zaikovskis (28 + 19), bet uzreiz aiz rezultatīvāko desmitnieka 11. vietā atrodas komandas kapteinis Edgars Gailums (25 + 16). Pavisam tuvu rezultatīvāko divdesmitniekam bija arī Igors Kalnačs (13 + 20) un Didzis Dumbergs (26 + 7). Andris Malkavs pēc čempionāta atzina, ka labāks ir tāds komandas modelis, kur bīstami un rezultatīvi ir vairāki spēlētāji katrā no trim maiņām, nevis tikai viens vai divi komandas vilcēji. Madonas komanda ir tuvāka pirmajam modelim.

LAA atbalsta florbolu

Vārtu drošība šosezon tika uzticēta diviem vārtsargiem — Valdim Juknam (~88% atvairītu metienu) un Egilam Kazakevičam (~84%), kuri spēles laiku sadalīja līdzīgi. Tieši Valdis Jukna un viņa finālspēles pretinieks Kaspars Urbāns („Rubene 1”) būs galvenie pretendenti uz aizvadītās sezonas 1. līgas labākā vārtsarga balvu. Iepriekšējā balva atceļoja uz Madonu, iespējams, vēsture atkārtosies.

Pašlaik FK „Madona” florbolisti turpina gatavoties nākamajai sezonai. Klubs komplektē komandu debijai virslīgā. Arī Andris Malkavs pēc veiksmīgās sezonas ir apņēmies turpināt sadarbību ar madoniešiem. Jau tagad ir skaidrs, ka komanda, līdzīgi kā pirms iepriekšējās sezonas, arī šoreiz piedzīvos vairākas būtiskas izmaiņas, taču par tām vēl pāragri spriest.

FK „Madona” vēlas pateikties visiem, kas aizvadītajā sezonā un arī pirms tās bija kopā ar mūsu florbolistiem un ticēja komandas panākumiem. Paldies gan skatītājiem, gan sponsoriem un atbalstītājiem: SIA „Labo logu aģentūra” un Mārtiņam Mālniekam, Madonas novada pašvaldībai un Madonas sporta centra kolektīvam, SIA „Aiviekstes būvnieks” un Mārim Štrombergam, SIA „Heta” un Normundam Ūbelim, „Varska” un Igoram Kalnačam, SIA „Buts” un Pēterim Zaļmežam, SIA „Erante” un Jānim Eriņam.

Teksts: EGILS KAZAKEVIČS